GÜMÜŞHANE KELKİT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YÜCEL'in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. Yıldönümü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YÜCEL'in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. Yıldönümü  Mesajı

 

18 Mart 1915'te Gelibolu Yarımadası, dünyanın silah ve teçhizat bakımından en üstün ordularına sahip sömürgeci güçlerin topyekûn saldırıları karşısında iman dolu göğsünü siper eden kahraman milletimizin dünya tarihine kaydedilen büyük bir kahramanlık destanı yazdığı amansız bir ölüm kalım mücadelesine sahne olmuştur.

Mahşer gününü andıran bu varlık yokluk mücadelesinde, ayak bastığı her karış toprağı kanlarıyla sulayan atalarımız müstevli güçlere ve tüm dünyaya "Çanakkale Geçilmez"  dedirtmiştir.

Bu toprakları kanlarıyla bizlere Vatan yapan aziz şehitlerimizin bizlere bıraktığı mukaddes mirası layıkıyla korumak ve gelecek nesillerimize gurur duyacakları bir ülke bırakmak için var gücümüzle mücadele etmek bugünkü nesiller olarak üzerimizdeki en önemli sorumluluktur.

Tarihimizin şanlı sayfalarına altın harflerle yazdığımız Çanakkale Zaferi'nin 105'nci yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşarken Şehitleri Anma Günü olan bugünde canlarını vatanımızı ve bağımsızlığımızı koruma uğrunda feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kelkit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kelkit Hükümet Binası Kat 2 Kelkit / Gümüşhane - 0(456) 317 10 28

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.